Rüyada Başak görmek

Başak ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Başaklar : Bazen de başaklar dünyanın senelerine, aylarına ve günlerine delalet eder.
Başaklar : Bazen de başaklar dünyanın mallarına, mahzenlerine, belirli yerlerde saklanılmış tahıllara delalet eder.
Birikmiş başaklar : Rüyada, elde veya bir kap içinde yahut harman yerinde biriktirilmiş görülen başaklar, sahibi için başkasının kazancından isabet edecek mala, yahut başakların azlığı - çokluğu nisbetinde ilme delalet eder.
Buğday : Rüyada buğday, meşakkatle meydana gelen şerefli bir maldır.
Buğday ekmek : Buğday ekmek, ücretin kat kat olmasına bazen de, buğday başağı şiddete delalet ettiği gibi yine ücretin kat kat olmasına delalet eder.
Harmanda olan başaklar : Bir kimse elinde yahut harmanda ya da kap içinde başaklar görse başkasının kazancından olarak haram veya kabın sahibine veya elinde görülen insana isabet edecek mala yahut öğreneceği ilme delalet eder.
Kuru başak : Kök ve kalem üzerindeki kuru başak, başakların sayısı nispetinde kurak ve kıtlık senelerdir.
Kuru ekin başağı : Kuru ekin başağı, kıtlığa, Bazen de fazla mülke delalet eder, her başağm sevaptan kat kat olduğu gibi.
Sapı üstünde duran yeşil ekin başağı : Sapı üzerinde duran yeşil ekin başağı, rızka, ucuzluk ve bolluğa delalet eder.
Yeşil başak : Yeşil başak, ucuzluk ve bolluk senesidir.
Yeşil ekin başağı : Rüyada yeşil ekin başağı görmek, bir biri üzerine yığılmış maldır.

Pratik yeni tabir sistemi: Başak başak almak Başak biriktirmek Başak toplamak Başaklar biçilmemiş ekin Biriktirmek Buğday Buğday başağı Buğday ekmek Buğday kökü Buğday sapı Buğday tanesi Buğday tarlası Ekin ekin başağı Ekin ekmek Ekinler El Elde başak Harman Harman dövmek Harman yeri Hububat Kap Kapata başak kuru başak Kuru ekin olgun başak olmuş buğday Tahıl Taze başak Yeşil başak Yeşil ekin Yeşil ekin başlığı Yeşillik