Rüyada Başbakan görmek

Başbakan ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Asker : Rüyada görülen asker ile beraber bir peygamber veya melik ya da bir alim varsa, mümin ve muvahhitler hakkında yardıma delalet eder.
Başını eğmek : Bir kimsenin rüyada kendisini halk içerisinde yahut sultanın yanında başını aşağı eğmiş görmesi, onun hata ve günah işlemiş ve pişman olmuş olmakla tövbe etmek arzusunda bulunduğuna, eğer tüccar ise malca halinin güzel olmasına delalet eder.
Devletten yardım alan asker : Asker olup melikin divanından rızık aldığını gören kimse, meşakkatsiz bir şehire vali olur.
Halkın başbakanla savaşması : Halkın, hükümet reisiyle harbettiğini görse, fiyatların düşmesine delalet eder.
Nebiler : Nebileri görmek, hakim, hatip, maliyeci veya terbiyecilere de delalet eder. Çünkü onlar halkı Allah (C.C.)'a yöneltmektedirler.
Sarık sarmak : Rüyada başına peygamberlerden birinin veya hayatta olan bir sultanın sarık sardığını yahut ölmüş bir sultanın, kendisine bir sarık verdiğini gören kimse, bir vilayete vali tayin edilir.
Zalim melikin adaleti : Rüyada zalim bir melikin adaletini görmek, kendilerine emniyet edilmesi ve memleketinin mamur bir hale getirilmesi, mal ve canlarının korunması gibi durumlarda tebaasının kederden kurtulmalarına ve sevince erişmelerine delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Adalet adaletli başkan adaletli padişah Alim Asker bakan Baş Baş eğmek Başbakan başbakanla savaşmak Başkan Cumhurbaşkanı Darbe Devlet devlet bakanı devletle savaşmak dikdatör Eğilmek Eğmek eylem Genelkurmay General Generkurmay Hakim Halk Hatip Ihtilal Iktidarı protesto Kral Maaş Maaş almak maliyeci melik Mızrakla vurmak Nebi Nimet Ordu Padişah Peygamber Rızık sarık Sarık sarmak sokak çatışması Sultan terbiyeci Topluluk Toplum Yardım almak zalim zalim başbakan Zalim bir melikin adalet yapması zalim melik zalim padişah