Rüyada Cemaat görmek

Cemaat ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Az asker içinde olmak : Rüyada az bir cemaat içinde bulunduğunu gören kimse, harbe gider ve orada zafere erişir.
Başörtüsünü açmak : Başörtüsünü bir cemaat içinde açtığını gören kadın, utanma ve hayasını gidereceği bir musibete müptela olur.
Camiye girmek : Bir gurup cemaatla beraber mescide girdiğini ve cemaatın da kendisi için bir kuyu kazdıklarını gören kimse, evlenir.
Cemaat : bazen da cemaat, ödenmesi lazım gelen şeyi ödemeye, zarar ve ziyana delalet eder.
Cemaatin hasta ziyareti : bazen da cemaat görmek ve cemaatin hasta kimse yanına girdiğini görmek, korku ve şiddetlere delalet eder.
Davul : Hac kafilesinde çalınan davulu görmek, rehber ve kılavuza delalet eder.
Insan topluluğu : Rüyada insan topluluğunu gören kimseye Allahu Teala Hazretleri imtihan ettiği şeyde merhamet eder ve onu korur.
Salih kimseler : Salih kimseler cemaatları için öğüt veren mübarek kimselerdir. Onlardan bazısı bilinir, bazısı ise bilinmezler.
Ölünün kalabalık arasına girmesi : Rüyada bir ölünün cemaat arasında görülmesi, ölünün mağfiret edilip Hakkın rahmetine erişmesidir.

Pratik yeni tabir sistemi: Açılmak Alim Asker Askerler Az asker Başörtüsü Başörtüsünü açmak Camiye girmek Cemaat Davul Düğün Eşarp açmak Hac Hasta Hasta ziyareti Insanlar kafile Kalabalık Kuyu Kuyu kazmak merasim Mescid Salih kimseler sünnet düğünü Topluluk Türban açmak Türban çıkarmak tören veli Ölü ölünün kalabalığa karışması