Rüyada Insan dişi görmek

Insan dişi ile alakali imam nablusinin tabir kitabindan geçen ilgili tabirler

Azı dişinin sökülmesi : Rüyada azı dişinin sökülüp, koparıldığını gören kimse, o dişin temsil ettiği akrabasından birisinin ölümüne delalet eder. Bazı tabirciler de, o kimse borçlu ise Allah (C.C.) ona borcunu ödemek için kuvvet verir veya o kimseye emanet olarak verilen şeyi sahibine teslim eder ya da azı dişin temsil ettiği kimse ile akrabalık ilişkilerini keser, dediler.
Azı dişleri : Azı dişleri rüya sahibinin uzak akrabası veya kendileriyle övündüğü mal ve evladı ya da buluğ çağma erişmeyen çocuklarıdır.
Diş ağrıması : Rüyada dişlerinden birisinin ağrıdığını gören kimse o dişin temsil ettiği akrabasından kötü bir söz işitir, veya o akrabası ona dişindeki ağrının şiddeti kadar bir muamele yapar.
Diş görmek : Rüyada görülen diş, rüya sahibinin Kavim ve kabilesinin büyüğü veya en hayırlısıdır.
Dişler : Üst çenede ve göz hizasında bulunan dişler erkeklere, alt çene ve sakal hizasında bulunan dişler de kadınlara delalet eder. Bir kimse, rüyada bu dişlerin birinde gördüğü artma, kuvvete, beyazlık ve güzellik ise, o kimsenin, o dişinin ifade ettiği kimseden göreceği ferahlık ve sevince delalet eder.
Dişlerin düşmesi : Rüyada düştüğü görülen dişler, mal veya kendisinde meydana gelecek noksanlığa delalet eder.

Pratik yeni tabir sistemi: Ağrı Ağız Azı dişi Azı dişleri Beyaz diş Çürük diş Diş Diş ağrıması Diş beyazlığı Diş çıkması Diş görmek Diş sökülmesi Dişler Dişlerin düşmesi Insan dişi Köpek dişleri Üst çene dişleri